سخنانی از ائمه - رحمهم الله تعالی- - مدرسه دینی دارالسنة زرآباد چابهار
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مدرسه دینی دارالسنة زرآباد چابهار
مدرسه دینی که شهید دکتر احمد سیاد رحمه الله آن را تأسیس نموده است.

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 16 بهمن‌ماه سال 1389

    امام مالک رحمه الله تعالی می فرماید: سخن هیچ کس نیست مگر اینکه مورد قبول می شود و یا اینکه رد کرده شود مگر سخن صاحب این قبر (و اشاره می کند به قبر رسول الله -صلی الله علیه و آله و سلم- ). و در جایی دیگر می گوید: همانا من یک انسان هستم که گاهی خطا می کنم لذا در نظریات من دقت کنید  هر آنچه را که موافق کتاب الله و سنت باشد بپذیرید و آنچه را که مخالف کتاب و سنت باشد رها سازید و تر کنید.

    امام أبو حنیفة رحمه الله تعالى  می فرماید: حرام است بر کسی که دلیل من رانشناسد اما با سخن من فتوی دهد، و به کسانی که از وی در مورد مسئله ای فتوی می خواستند، می فرمود: این رای و نظریه ابوحنیفه است و به نظر ما بهترین چیزی است که ما به آن رسیدیم؛ لذا اگر چنانچه کسی با دلیل بهتری آمد پس آن بهتر و  شایسته تراست.
     امام شافعی - رحمه الله تعالی : هنگامی که دیدید سخن من مخالف با سنت رسول الله- صلی الله علیه وآله وسلم- بود به سنت چنگ بزنید و سخن من را به دیوار بکوبید. و همچنین می فرماید: اگر حدیث صحیحی باشد آن مذهب من است . و نیز می گوید: هر مسئله ای که صحت آن از رسول الله - صلی الله علیه و آله و سلم- بوسیله اهل نقل (محدثین) ثابت شود و مخالف با قول ما باشد، من از قولم رجوع کرده ام در حیات یا بعد از وفات خویش.

امام احمد بن حنبل - رحمه الله تعالی- هنگامی که به وی گفته شد: چرا برای یارانت کتابی در مورد فقه نمی نویسی؟ جواب داد: آیا کتابی به غیر از کتاب الله و سنت رسول الله برای کسی دیگر وجود دارد؟   و نیز می فرماید: تقلید من را نکنید و نه تقلید مالک و نه شافعی و نه اوزاعی و نه ثوری را؛ بلکه بگیرید از همانجا که این ها گرفته اند.
طبقه بندی:
ارسال توسط ابـــو احمد
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
گلچین مطالب
پیوند های روزانه
قال رسول الله
مَنْ یُرِدْ اللَّهُ بِهِ خَیْرًا یُفَقِّهْهُ فِی الدِّینِ
حدیث ضعیف
" اعمل لدنیاک کأنک تعیش أبدا ، و اعمل لآخرتک کأنک تموت غدا " . حدیث موضوع است)( برای دنیا همنطور کار کن که گویا همیشه در آن زندگی می کنی و برای آخرتت طوری عمل کن گویا فردا می میری . 
أوقات نماز برای بیش از 6 میلیون شهر در سراسر جهان
کشور: